Pratik Lezzet Fincan Tatlısı

Pratik Lezzet Fincan Tatlısı
25 Temmuz 2019 tarihinde eklendi, 566 kez okundu.

Pratik Lezzet Fincan Tatlısı

Tatlı sunumuna önem veren kişilerin keyif alarak yapacakları tariflerden birisi de fincan tatlısı denebilir. Tadı kadar görsel güzelliğiyle de ilgi çekicidir. Üstelik bu tatlıyı yapmanız için çok fazla masrafa girmenize de gerek yok. Evinizde var olan malzemelerle de fincan tatlınızı basit şekilde hazırlayabilirsiniz. Sürekli aynı tatlıları yapmaktan sıkıldıysanız fincan tatlısınız evinizde deneyebilirsiniz. Tatlınızın hazırlama süresi yaklaşık olarak 5-6 dakika sürüyor. Pişirme süresi de 15 dakikadır. Eğer ki tatlı yapmak için çok fazla vaktiniz yoksa o zaman fincan tatlısını denemeye başlayabilirsiniz. Fincan tatlısında kullanacağınız malzemeleri şu şekilde  sıralamaya başlayabiliriz.

Fincan Tatlısı İçin Malzemelerimiz

Bir litre süt

2 kahve fincanı kadar un

1 yemek kaşığı margarin

2,5 kahve fincanı toz şeker

1 paket vanilya

1 su bardağı Hindistan cevizi

Üzerini süslemek içinde 5-6 adet çilek koyabilirsiniz. Çilek koymayıp muz ekleyebilirsiniz. Tercih tamamen size kalmıştır.

Fincan Tatlısı Nasıl Yapılıyor?

Tencerenin içerisine malzeme listemiz içerisinde bulunan sütü koyuyoruz. Sütü döktükten sonra ise un ve şekeri de ilave ediyoruz.  Bir çırpma teli alarak güzelce karıştırma işlemine başvuruyoruz. Muhallebi kıvamına gelinceye kadar karıştırmaya devam etmelisiniz. Koyu bir kıvam aldığında, margarin ve vanilin de içerisine koyuyoruz. Bir iki dakika kadar daha ocakta kaynamaya başladıktan sonra ocağın altını kapatın. Orta boy büyüklükte ki fincana 2 parmak bırakacak şekilde muhallebiyi dökün. Muhallebilerin oda sıcaklığına gelmesini bekleyin. Oda sıcaklığına gelen muhallebilerinizi artık buzdolabına alabilirsiniz. Buzdolabında yaklaşık 3-4 saat süre boyunca bekletin. İyice soğuyan muhallebilerinizi buzdolabından çıkarın. Yavaşça fincandan da muhallebiyi çıkartıp üzerini süsleyin. Süsleme için çilek diye belirtsek de isterseniz muz yahut başka meyveleri tatlınıza koyabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git