Hazır Çorba Tarifleri

Hazır Çorba Tarifleri
23 Haziran 2015 tarihinde eklendi, 1.223 kez okundu.

 

Hazır çorba paketleri üzerinde çorbanın nasıl pişirileceğine dair açıklama mevcut. Genelde hazır çorba paketleri içerisindeki malzeme ölçüsü 4 kişiliktir. 1 paket çorba hazırlamak için 1 litre soğuk su içerisine ‘5 su bardağı su’ paketteki malzeme ilave edilir. Ardından tencere kaynayıncaya kadar karıştırılır ki, malzeme tencerenin tabanına oturup yanmasın diye. Tencere kaynamaya başladıktan sonra, ocak ısısı kısık ayarlanır ve çorba tenceresi 10 dakika süre ile kaynatılır. Ardından çorba servis edilmeye hazırdır. Buraya kadar anlatılanlar, hazır çorba üretici firmaların tavsiyeleridir. Bundan sonrası ise, bana ait, izleyin.

Hazır çorbalarınızı lezzetinden daha farklı bir lezzetle sofralarınıza koyabilmeniz için, kendi deneyimlerimi sizlerle paylaşmak isterim. Bazen hazır çorba yaptığımda firmanın önerdiği su ve pişirme süresine her daim uyarım. Fakat, çoraba hazırlarken öncelikle tencere içerisine 1 yemek kaşığı tereyağı ilave eder, eritirim. Ardından 5 bardak soğuk su ve paketteki malzemeyi ilave eder, çorbanın pişirme talimatına uygun olarak çorbayı hazırlarım. Ardından mutlaka, tuz’unu ilave eder karar hale getiririm. Birde işkembe çorbası hazırlarken, ayni şeyleri tekrar etmemin dışında, sarımsaklı sirke hazırlar sofraya koyarım.

kremalı tavuk çorbasının tadını değiştiren bir yağ yakıp üzerine gezdirip öyle servis ediyorum .Tereyağ ve zaytinyağ başka sıvı yağda olabilir eritiyorum biraz kuru nane çokaz kekik ve birazda pul biber ekliyorum tadı gerçekten çok güzel olduğunu içenler söylüyor kekik tavuk kokusunu alıyor denemeye değer afiyetler olsun.

 

 

 

 

Hazır Çorba Tarifleri Görselleri:

 

hazir-corba-tarifi

Hazır Çorba Tarifleri

Hazır Çorba Tarifleri

Hazır Çorba Tarifleri

Hazır Çorba Tarifleri

Hazır Çorba Tarifleri Görselleri

Hazır Çorba Tarifleri Görselleri

hazir-corba-tarifleri-kly

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git