Makaron Tarifi – Makaron Tarifi Görselleri

Makaron Tarifi – Makaron Tarifi Görselleri
19 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 2.006 kez okundu.

MALZEMELER:
75 gr. yumurta akı (bayat)
75 gr. toz badem
150 gr. pudra şekeri (mümkünse katkısız)
30 gr. normal toz şeker
10 gr. şekersiz kakao
bir çay kaşık tuz

Ganaj Kreması İçin:

100 gr sütlü çikolata
100 gr. krema

HAZIRLANMASI:

Övncellikle kremasını hazırlayalım, sıvı krema sos tenceresine alınır ve kaynama noktasına gelince içine çikolatalar eklenir, eriyene dek kısık ateşte karıştırılır. İlk başlarda sıvı olan krema, siz makaronlarınızı yapana kadar buzdolabında çokokrem kıvamına gelecektir.

Makaron için, yumurta akları bir fiske tuz ile birlikte cam kasede düşük devirde çırpılmaya başlanır. Köpüklenme olunca, toz şeker, 5 sefer de ilave edilir. Yüksek devirde traş köpüğü kıvamına gelinceye kadar çırpmaya devam edilir. (bu kısımda gıda boyası ile renklendirme yapabilirsiniz) Birlikte Robottan ve elekten geçirilen badem, kakao ve pudra şekerinin yarısı merenge eklenir ve alttan üste doğru aklar ezilmeden hassas hareketlerle karıştırılır. Daha sonra diğer yarısı eklenir ve aynı şekilde karıştırılır. Sıkma poşetine doldurulan makaron karışımı yağlı kakt serili tepsiye 3 cm aralıklarla 1 Tl büyüklüğünde sıkılır ve 30 dakika kurutulur.
Önceden ısıtılmış fırında 160 derecede 15 dakika pişirilir. Soğuyunca yerinden çıkartılır ve eşleştirilir. Aralarına ganaj kreması sürülür ve 1 gün sonra servis yapılır.

Bu ölçülerden 35 tek, 12 -13 adet çift makaron çıkıyor.

 

 

Makaron Tarifi Görselleri:

oktay-usta-makaron-tarifi

Makaron Tarifi Sunumu

Makaron Tarifi Sunumu

Makaron Tarifleri

Makaron Tarifleri

 

 

Makaron Tarifi

Makaron Tarifi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git