Kivili ve Pişmaniyeli Muhallebi Tarifi

Kivili ve Pişmaniyeli Muhallebi Tarifi
11 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 481 kez okundu.

Aslında kulağa oldukça garip gelen bu malzemeler ile bir araya gelen bir tatlı nasıl olur diye merak ettiğinizi duyar gibiyim. Enfes bir tatlı aslında normal bir muhallebi gibi muhallebisi hazırlanıyor. Daha sonra ile muhallebi tabanlara alınıyor. Daha sonra bu muhallebiyi sıkıcılıktan pişmaniye kurtarıyor. Bu aşamaya kadar biraz ağır olan bu tatlıyı kurtarıcı ve fresh bir tat olarak da kivi imdadına yetişiyor. Normal bir muhallebi yapımı biliyorsanız sorun fakat eğer bilmiyorsanız hemen malzemeleri sayarak başlayalım.

Malzemeler:
3 bardak süt
1 yumurta sarısı
Yarım su bardağından az fazla un
Yarım su bardağı toz şeker
1 paket vanilya
Bir paket labne peyniri
Beyaz çikolata
kivi
pişmaniye

 

Hazırlanışı:

Tencerenizi ocağa alın ve altını orta ateşte açın. Tencere ısınmaya başlarken öncelikle 3 bardak sütü daha sonra yumurtası ve daha sonra şekeri tencereye alın.

Hızlı hızlı çırpıp hepsini bir araya getirdikten sonra unu be vanilyayı bir araya getirin ve eleyerek tencerenin içine dökün.

Bu sırada ya malzemeler hazır olsun ya da bir yardımcınız olsun çünkü tutmaması için devamlı olarak karıştırmak gerek. Daha sonra fokurdamaya başladığında altınız kapatın.

Soğumaya başlarken eğer tercih edecekseniz bu aşamada beyaz çikolata ekliyoruz. Benim tavsiyem çikolata kısmını asla pas geçmemeniz. Daha sonra labne peyniri de ekliyoruz.

İyi karıştırdıktan ve tek bir bütün haline geldikten sonra bırakıyoruz. Bir süre kenara ayırıyoruz.
Muhallebinin çok soğumasına izin vermeden servis kaselerinin önce tabanlarına birer miktar pişmaniye yayıyoruz. Daha sonra hazırladığımız muhallebiyi kaplara pay ediyoruz.

En son tekrar üzerine bir miktar daha pişmaniye daha ekliyoruz.

Daha sonra kivileri ister yarım az şeklinde ister çubuklar şekillinde ister halkalar şeklinde doğrayıp üzerine koyuyoruz ve soğutuyoruz. Servise hazırlanmış oluyor

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git